Fotoedycja reportażu – warsztaty z Karoliną Jonderko

 

Dla kogo?
Warsztaty dla każdego, kto chciałby nauczyć się sztuki dobrego reportażu. Jeśli czujesz, że w Twoich opowieściach fotograficznych brakuje tego „czegoś”. To te warsztaty są dla Ciebie.

Cel:
Istotą każdego dobrego reportażu jest prawidłowy wybór zdjęć. Często właściwe posegregowanie i ułożenie materiału fotograficznego decyduje o sile przekazu. Wybór tego jedynego obrazu jest o wiele trudniejszy niż samo wykonanie poprawnych zdjęć. Podczas zajęć będziemy wnikliwie przeglądać i wybierać Wasze najlepsze prace oraz budować z nich opowieści. W trakcie warsztatów nauczycie się jak dokonywać selekcji zdjęć i jak układać materiał zdjęciowy w reportażu.

Idea:
Warsztaty ukierunkowane są na praktykę. Dajemy Ci umiejętności i wiedzę, które usprawnią Twoją fotograficzną pracę.

Warsztaty:
– wprowadzenie do fotoreportażu. Dowiesz się na co zwracać uwagę w fotografii reportażowej oraz jak zaplanować prace;
– podstawy pracy nad materiałem i pracy z bohaterem.
– zasady wyboru zdjęć i budowania z nich ciekawych historii. W cześć praktycznej w oparciu o przyniesione przez Was zdjęcia, opracujemy fotoreportażereportaże.

Na zajęcia zabierz ze sobą odbitki zdjęć z własnego archiwum (20-30 zdjęć; format 10×15). Najlepiej, żeby była to jedna seria fotografii i/lub jedna tematyka zdjęć.
Warsztaty poprowadzi: Karolina Jonderko

Absolwentka fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Laureatka wielu prestiżowych nagród, wśród nich: Foto Visura Spotlight Grant, Luceo Student Award, Grand Press Photo.

Jej prace prezentowane były podczas międzynarodowych festiwali i wystaw, m.in. Circulation(s) Festival (Francja), Landskorona foto (Szwecja), Noorderlicht Festival (Holandia).

W 2015 r. w ramach nagrody Magnum & Ideas Tap Award, odbyła staż w redakcji agencji Magnum Photos w Nowym Jorku.
W 2016 r. jako jedna z 12 uczestników została nominowana do warsztatów Joop Swart Masterclass organizowanych przez World Press Photo.

Swoje działania fotograficzne koncentruje na długoterminowych projektach. Większość z nich dotyka zjawiska straty i wiążących się z nią następstw – te zagadnienia odnajdziemy w cyklach „Autoportret z matką”, „Zaginieni”, „Reborn” i „Mała Polska”. Wychodząc od własnych doświadczeń, autorka rozszerza perspektywę o innych ludzi zmagających się z problemem straty – najbliższych, miejsca, tożsamości. W swojej pracy przykłada niezwykłą wagę do zbudowania osobistej więzi z bohaterami.

 

Termin: 16 marca 2019 r.
Godziny: 10 -18
Liczba miejsc: 10 osób
Miejsce: Wenderedu ul.św. Józefa 1/3
Koszt: 490 zł brutto

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: kontakt@wrofoto.com
Wystawiam Fakturę (dane prosimy przesłać w treści maila zgłoszeniowego)
Decyduje kolejność zgłoszeń. Grupa liczy maksymalnie 10 osób.

 

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER WROFOTO!

Widzisz tą wiadomość, ponieważ treści na stronie przykuły Twoja uwagę! Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć więcej o fotografii, zostaw swój adres
e-mail.