Fotoedycja reportażu – warsztaty

Warsztaty – fotoedycja reportażu

23.01. wtorek godz.: 12:00 – 17:00
Prowadzenie: Karolina Jonderko

Istotą każdego dobrego reportażu jest prawidłowy wybór zdjęć. Często to właściwe posegregowanie i ułożenie materiału decyduje o jego sile. Obecnie wybór tego jedynego obrazu jest trudniejszy niż samo wykonanie poprawnych zdjęć. Podczas zajęć będziemy wnikliwie przeglądać i wybierać Wasze najlepsze prace oraz budować z nich opowieści. W trakcie warsztatów nauczycie się jak dokonywać selekcji zdjęć i jak układać materiał zdjęciowy w reportażu.

W programie warsztatów:
– wprowadzenie do fotoreportażu
– podstawy pracy nad materiałem i pracy z bohaterem
– zasady wyboru zdjęć i budowania z nich ciekawych historii

Na zajęcia: weź odbitki zdjęć (format 10×15) z własnego archiwum.
Na wypadek gdybyście nie mieli gotowych odbitek przygotujemy dla Was zestawy zdjęć, nad którymi będziecie mogli pracować podczas warsztatów.

____________________________________________________

Warsztaty poprowadzi: Karolina Jonderko

Absolwentka fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Laureatka wielu prestiżowych nagród, wśród nich: Foto Visura Spotlight Grant, Luceo Student Award, Grand Press Photo.

Jej prace prezentowane były podczas międzynarodowych festiwali i wystaw, m.in. Circulation(s) Festival (Francja), Landskorona foto (Szwecja), Noorderlicht Festival (Holandia).

W 2015 r. w ramach nagrody Magnum & Ideas Tap Award, odbyła staż w redakcji agencji Magnum Photos w Nowym Jorku.
W 2016 r. jako jedna z 12 uczestników została nominowana do warsztatów Joop Swart Masterclass organizowanych przez World Press Photo.

Swoje działania fotograficzne koncentruje na długoterminowych projektach. Większość z nich dotyka zjawiska straty i wiążących się z nią następstw – te zagadnienia odnajdziemy w cyklach „Autoportret z matką”, „Zaginieni”, „Reborn” i „Mała Polska”. Wychodząc od własnych doświadczeń, autorka rozszerza perspektywę o innych ludzi zmagających się z problemem straty – najbliższych, miejsca, tożsamości. W swojej pracy przykłada niezwykłą wagę do zbudowania osobistej więzi z bohaterami.

____________________________________________________

Cena warsztatów: 120 zł/os (Przyjdź ze znajomymi – zniżka przy zapisie 2 i więcej osób. )

Jak się zapisać?

Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres wrofoto.warsztaty@gmail.com
Wystawiam Fakturę (dane prosimy przesłać w treści maila zgłoszeniowego)

Decyduje kolejność zgłoszeń. Grupa liczy maksymalnie 12 osób.

 

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER WROFOTO!

Widzisz tą wiadomość, ponieważ treści na stronie przykuły Twoja uwagę! Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć więcej o fotografii, zostaw swój adres
e-mail.