Facebook Instagram YouTube

Jak fotografować ludzką duszę – Łukasz Gawroński

 

Razem z BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura zapraszamy na kolejne spotkanie, podczas którego będziemy rozmawiać o fotografii portretowej 🙂

Już 15.11. naszym gościem będzie Łukasz Gawroński Photography, który opowie o swoim spojrzeniu na fotografię portretową.

Start godzina 18:00 w Barbarze przy Świdnickiej.

Wstęp wolny.

___________________________________________

Łukasz Gawroński

Fotograf popkultury: zamówienie polskich magazynów i czsopism portretuje celebrytów. Jest autorem okładek do książek, albumów muzycznych i plakatów teatralnych realizowanych na zamówienie takich instytucji jak Teatr Muzyczny Capitol i Teatr Polski we Wrocławiu czy Państwowa Opera Bałtycka w Gdańsku.

Jazzfan – przez dziesięć lat współpracował z miesięcznikiem Jazz Forum, realizując sesje fotograficzne na okładki magazynu ( Leszek Możdżer, Pat Metheny, Piotr Wojtasik i wielu innych) jak również dokumentując klubowe koncerty, festiwale oraz wydarzenia związane z muzyką jazzową. Obecnie we współpracy z producentem profesjonalnego sprzętu fotograficznego Leica przygotowuje album antologię polskiego jazzu pt.: All that Jazz“.

Współwłaściciel studia fotograficznego Pawilon.

Wystawy:

-Instytut Kultury Polskiej w Pradze i Sztokholmie,

-Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie,

-Warszawska Fabryka Trzciny,

-Opera Bałtycka,

-Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu,

-Spichlerz Sztuki Wejherowo,

-Fundacja Salony, Zielona Góra.

W Pawilonie Polskim na World Expo w Szanghaju zaprezentował serię portretów osobistości polskiej kultury pt.: „Polska się uśmiecha”.

Finalista Grand Press Photo 2013.
______________________________________________

CZYM JEST WROFOTO

Cykl spotkań wokół fotografii WroFoto to projekt mający już swoją wrocławską tradycję, po sukcesie zeszłorocznych wydarzeń, stał się częścią programu Barbary.
WroFoto to więcej niż wykład czy spotkanie autorskie. Gośćmi są znani wrocławscy fotografowie. Podczas spotkań przedstawiają i omawiają swoje zdjęcia, odkrywając tajniki swojego warsztatu. Bardziej niż o technice i obsłudze aparatu wolą mówić o pomysłach, inspiracjach i eksperymentach. Spotkania są otwarte dla wszystkich miłośników fotografii, zarówno tych obeznanych z tematyką, jak i młodych fotografów.

Zapraszamy na kolejne spotkania:

8.12 – Jak fotografować ludzi kreatywnie – Martyna Gulbinowicz

 

Jak sfotografować ludzką duszę

Opublikowany przez WroFoto Środa, 15 listopada 2017