Dla kogo?
Warsztaty dla każdego, kto chciałby nauczyć się sztuki dobrego reportażu. Jeśli czujesz, że w Twoich opowieściach fotograficznych brakuje tego „czegoś”. To te warsztaty są dla Ciebie.

Cel:
Istotą każdego dobrego reportażu jest prawidłowy wybór zdjęć. Często właściwe posegregowanie i ułożenie materiału fotograficznego decyduje o sile przekazu. Wybór tego jedynego obrazu jest o wiele trudniejszy niż samo wykonanie poprawnych zdjęć. Podczas zajęć będziemy wnikliwie przeglądać i wybierać Wasze najlepsze prace oraz budować z nich opowieści. W trakcie warsztatów nauczycie się jak dokonywać selekcji zdjęć i jak układać materiał zdjęciowy w reportażu.

Idea:
Warsztaty ukierunkowane są na praktykę. Dajemy Ci umiejętności i wiedzę, które usprawnią Twoją fotograficzną pracę.

Warsztaty:
– wprowadzenie do fotoreportażu. Dowiesz się na co zwracać uwagę w fotografii reportażowej oraz jak zaplanować prace;
– podstawy pracy nad materiałem i pracy z bohaterem.
– zasady wyboru zdjęć i budowania z nich ciekawych historii. W cześć praktycznej w oparciu o przyniesione przez Was zdjęcia, opracujemy fotoreportażereportaże.

Na zajęcia zabierz ze sobą odbitki zdjęć z własnego archiwum (20-30 zdjęć; format 10×15). Najlepiej, żeby była to jedna seria fotografii i/lub jedna tematyka zdjęć.
Warsztaty poprowadzi: Karolina Jonderko

Absolwentka fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Laureatka wielu prestiżowych nagród, wśród nich: Foto Visura Spotlight Grant, Luceo Student Award, Grand Press Photo.

Jej prace prezentowane były podczas międzynarodowych festiwali i wystaw, m.in. Circulation(s) Festival (Francja), Landskorona foto (Szwecja), Noorderlicht Festival (Holandia).

W 2015 r. w ramach nagrody Magnum & Ideas Tap Award, odbyła staż w redakcji agencji Magnum Photos w Nowym Jorku.
W 2016 r. jako jedna z 12 uczestników została nominowana do warsztatów Joop Swart Masterclass organizowanych przez World Press Photo.

Swoje działania fotograficzne koncentruje na długoterminowych projektach. Większość z nich dotyka zjawiska straty i wiążących się z nią następstw – te zagadnienia odnajdziemy w cyklach „Autoportret z matką”, „Zaginieni”, „Reborn” i „Mała Polska”. Wychodząc od własnych doświadczeń, autorka rozszerza perspektywę o innych ludzi zmagających się z problemem straty – najbliższych, miejsca, tożsamości. W swojej pracy przykłada niezwykłą wagę do zbudowania osobistej więzi z bohaterami.

 

Termin: 16 marca 2019 r.
Godziny: 10 -18
Liczba miejsc: 10 osób
Miejsce: Wenderedu ul.św. Józefa 1/3
Koszt: 490 zł brutto

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: kontakt@wrofoto.com
Wystawiam Fakturę (dane prosimy przesłać w treści maila zgłoszeniowego)
Decyduje kolejność zgłoszeń. Grupa liczy maksymalnie 10 osób.