Warsztaty – fotoedycja reportażu

23.01. wtorek godz.: 12:00 – 17:00
Prowadzenie: Karolina Jonderko

Istotą każdego dobrego reportażu jest prawidłowy wybór zdjęć. Często to właściwe posegregowanie i ułożenie materiału decyduje o jego sile. Obecnie wybór tego jedynego obrazu jest trudniejszy niż samo wykonanie poprawnych zdjęć. Podczas zajęć będziemy wnikliwie przeglądać i wybierać Wasze najlepsze prace oraz budować z nich opowieści. W trakcie warsztatów nauczycie się jak dokonywać selekcji zdjęć i jak układać materiał zdjęciowy w reportażu.

W programie warsztatów:
– wprowadzenie do fotoreportażu
– podstawy pracy nad materiałem i pracy z bohaterem
– zasady wyboru zdjęć i budowania z nich ciekawych historii

Na zajęcia: weź odbitki zdjęć (format 10×15) z własnego archiwum.
Na wypadek gdybyście nie mieli gotowych odbitek przygotujemy dla Was zestawy zdjęć, nad którymi będziecie mogli pracować podczas warsztatów.

____________________________________________________

Warsztaty poprowadzi: Karolina Jonderko

Absolwentka fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Laureatka wielu prestiżowych nagród, wśród nich: Foto Visura Spotlight Grant, Luceo Student Award, Grand Press Photo.

Jej prace prezentowane były podczas międzynarodowych festiwali i wystaw, m.in. Circulation(s) Festival (Francja), Landskorona foto (Szwecja), Noorderlicht Festival (Holandia).

W 2015 r. w ramach nagrody Magnum & Ideas Tap Award, odbyła staż w redakcji agencji Magnum Photos w Nowym Jorku.
W 2016 r. jako jedna z 12 uczestników została nominowana do warsztatów Joop Swart Masterclass organizowanych przez World Press Photo.

Swoje działania fotograficzne koncentruje na długoterminowych projektach. Większość z nich dotyka zjawiska straty i wiążących się z nią następstw – te zagadnienia odnajdziemy w cyklach „Autoportret z matką”, „Zaginieni”, „Reborn” i „Mała Polska”. Wychodząc od własnych doświadczeń, autorka rozszerza perspektywę o innych ludzi zmagających się z problemem straty – najbliższych, miejsca, tożsamości. W swojej pracy przykłada niezwykłą wagę do zbudowania osobistej więzi z bohaterami.

____________________________________________________

Cena warsztatów: 120 zł/os (Przyjdź ze znajomymi – zniżka przy zapisie 2 i więcej osób. )

Jak się zapisać?

Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres wrofoto.warsztaty@gmail.com
Wystawiam Fakturę (dane prosimy przesłać w treści maila zgłoszeniowego)

Decyduje kolejność zgłoszeń. Grupa liczy maksymalnie 12 osób.