Razem z Barbara zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku spotkanie, podczas którego będziemy rozmawiać o fotografii 🙂

Już 23.01 naszym gościem WroFoto będzie Karolina Jonderko, która spróbuje pokazać jak można opowiadać historię za pomocą zdjęć. Zaprezentuje zdjęcia ze swoich długoterminowych projektach fotograficznych. Znajdzie się też chwila czasu na krótką rozmowę o codziennej pracy agencji Magnum Photo 🙂

Rozpoczynamy w ten sposób serię spotkań o fotoreportażu. Będzie masa świetnych fotografii. Ogrom przydatnej wiedzy. Musicie koniecznie być z nami 23 stycznia!

Start godzina 18:00 w Barbarze przy Świdnickiej.

Wstęp wolny.


__________________________________________________

Karolina Jonderko

Absolwentka fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Laureatka wielu prestiżowych nagród, wśród nich: Foto Visura Spotlight Grant, Luceo Student Award, Grand Press Photo.

Jej prace prezentowane były podczas międzynarodowych festiwali i wystaw, m.in. Circulation(s) Festival (Francja), Landskorona foto (Szwecja), Noorderlicht Festival (Holandia).

W 2015 r. w ramach nagrody Magnum & Ideas Tap Award, odbyła staż w redakcji agencji Magnum Photos w Nowym Jorku.
W 2016 r. jako jedna z 12 uczestników została nominowana do warsztatów Joop Swart Masterclass organizowanych przez World Press Photo.

Swoje działania fotograficzne koncentruje na długoterminowych projektach. Większość z nich dotyka zjawiska straty i wiążących się z nią następstw – te zagadnienia odnajdziemy w cyklach „Autoportret z matką”, „Zaginieni”, „Reborn” i „Mała Polska”. Wychodząc od własnych doświadczeń, autorka rozszerza perspektywę o innych ludzi zmagających się z problemem straty – najbliższych, miejsca, tożsamości. W swojej pracy przykłada niezwykłą wagę do zbudowania osobistej więzi z bohaterami.

www.: http://bit.ly/2FeI7r0