Zapraszamy na kwietniowe spotkanie z WroFoto!

➡ CZAS I MIEJSCE
16 kwietnia (wtorek), g. 18:00
Barbara, ul. Świdnicka 8B, Wrocław

➡ PRELEGENCI

Paweł Piotrowski (Paweł Piotrowski: Photography and Graphic Design) – Freelancer, prowadzi szkolenia z zakresu fotografii oraz grafiki użytkowej. Laureat licznych konkursów. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuk wizualnych. Podczas spotkanie zaprezentuje zdjęcia z serii “Rodacy – o Polakach na Ukrainie”, opowiadającej o losach Polaków mieszkających na Ukrainie. Paweł odwiedził miejsca, które od wielu lat formalnie nie należą do Polski, dokumentował społeczność Polaków, która silnie jest przywiązana do naszej wspólnej tradycji i pochodzenia. A formalne oddzielenie od ojczyzny nie spowodowało zapomnienia a wręcz przeciwnie – rozbudziło ochotę do poznawania historii i dbania o tradycje.
Projekt “Rodacy – o Polakach na Ukrainie” zrealizowany został w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mariusz Stachowiak – znany też jako Oderwany: fotograf i podróżnik, propaguje ideę, że najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie. Przekonuje do tego wszystkich, prezentując swoje zdjęcia zrobione smartfonem w mediach społecznościowych, na autorskiej stronie internetowej ODERWANY.COM, wystawach fotograficznych i publikacjach eksperckich.
Autor książki: “Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu twojej ręki”. Juror Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic 2017 i ambasador Marki ASUS w segmencie smartfonów. Współpracujący z siecią telefonii komórkowej PLAY, tworząc na potrzeby magazynu EXPERT: Akademię Fotografii Mobilnej. Często zapraszany jako prelegent na konferencjach branżowych, jako ekspert w fotografii mobilnej. Organizuje i prowadzi szkolenia i warsztaty fotograficzne. Autor licznych wernisaży, w tym również fotografii tworzonych smartfonem.

➡ WSTĘP – PIERWSZE 150 OSÓB❗
Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Ze względu na duże zainteresowanie na spotkanie będzie mogło wejść pierwsze 150 osób.

➡ LIVESTREAM
Całość wydarzenia będzie można śledzić na żywo.

➡ ORGANIZATOR
WroFoto

➡ PARTNERZY
Strefa Kultury Wrocław
Księgarnia Artystyczna Bookoff
Notopstryk.pl

➡ CZYM JEST WROFOTO

Cykl spotkań wokół fotografii WroFoto to projekt mający już swoją wrocławską tradycję.

WroFoto to więcej niż wykład czy spotkanie autorskie. Gośćmi są znani fotografowie. Podczas spotkań przedstawiają i omawiają swoje zdjęcia, odkrywając tajniki swojego warsztatu. Bardziej niż o technice i obsłudze aparatu wolą mówić o pomysłach, inspiracjach i eksperymentach.

Spotkania są otwarte dla wszystkich miłośników fotografii, zarówno tych obeznanych z tematyką, jak i młodych fotografów.