Zoom – problemy z płatnością

W planie podstawowym Zoom umożliwia przeprowadzenie 40 minutowego spotkania. Może się zdarzyć, że nie będzie to czas wystarczający. W takiej sytuacji nie obejdzie się bez wykupienia wykupienia płatnej licencji.

Sama procedura wydaje się bajecznie prosta. Wybierasz pakiet. Przechodzisz na zakładkę płatności, wpisujesz swoje dane, potem dane karty, klikasz zapłać i….wyskakuje błąd. Próbujesz ponownie i znowu błąd. Co gorsza,  – błąd, który praktycznie nic nie mówi. Informuje tylko, że coś poszło nie tak. Co mogło się nie udać? Problemy z płatnością w Zoomie mają kilka przyczyn, które po kolei omówię w niniejszym wpisie.

 

Zoom nie akceptuje płatności kartą

No dobra, akceptuje. Ale z małymi wyjątkami. Po pierwsze i najważniejsze  – Zoom akceptuje jedynie płatność kartą KREDYTOWĄ. Jeśli zatem posiadasz kartę DEBETOWĄ, możesz zapomnieć o tym, że system płatności Zooma ją zaakceptuje, nawet jeśli skontaktujesz się bezpośrednio z obsługą Dlatego w pierwszej kolejności sprawdź, jaką kartą próbujesz dokonać płatności. Jeśli jest to karta debetowa, to zmień ją na kredytową.

Nie posiadasz karty kredytowej? W takim razie pozostaje Ci płatność przez PayPal, o czym piszę nieco niżej.

 

Sprawdź poprawność danych

Kolejny powód może być banalny. Wystarczy, że któraś z danych karty lub adres się nie zgadzają. Najczęstszy błąd, który widziałem, to źle zapisany kod pocztowy. Jeśli wpiszesz kod systemem stosowanym w Polsce, np. 56-120, to system może go odrzucić. Dlatego najlepiej wpisać go systemem amerykańskim, czyli bez dywizu, np.56120. Dane, które podajesz, muszą zgadzać się z danymi przypisanymi do karty płatniczej.

 

Uzupełnij dane płatności w panelu administracyjnym

Jeśli powyższe kroki na nic się zdały, spróbuj jeszcze jednego elementu, który często doradza pomoc techniczna Zooma. Przejdź do Panelu Administracyjnego i wybierz zakładkę “Billing”. Tam znajdź opcję “Billing Information”. Uzupełnij tutaj dane swojej karty, wpisując jej prawidłowe dane. Kiedy to zrobisz, przejdź do wyboru planu płatnego i spróbuj dokonać płatności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki temu zabiegowi, dane dotyczące płatności uzupełnią się automatycznie podczas próby zapłaty za plan Zooma. I – co dziwne – rzeczywiście pomaga to w prawidłowej weryfikacji płatności.

Wyłącz adblocka

Jeśli używasz adblocka, to go wyłącz dla tej strony. Może on blokować wyskakujące okienka. Zoom przestrzega, że blokada tej funkcji, może powodować problem z płatnością.

 

Karta nie działa, to może PayPal?

Jest to zdecydowanie dobra opcja, ale… pod warunkiem, że pod PayPal masz podpiętą i zweryfikowaną kartę kredytową lub debetową. Jeśli karta nie jest zweryfikowana, to choć byś miał 1 mln zł na koncie PayPal, nie będziesz w stanie tymi pieniędzmi zapłacić. Zoom akceptuje płatność przez PayPal, ale tylko z wykorzystaniem karty kredytowej lub debetowej. Kompletnie nie interesują go pieniądze zgromadzone na koncie PayPal.

Jeśli nie masz na PayPal zweryfikowanej karty, to zapomnij o szybkiej płatności, ponieważ proces weryfikacji może trwać nawet do 7 dni (średnio trwa ok. 2-3 dni).

 

UWAGA! Nie zmieniaj danych płatności…zbyt często

Przy częstej zmianie sposobów płatności, np. próbie podpięcia różnych kart lub kont PayPal, a potem znowu kart, Zoom może zablokować Ci możliwość opłacenia planu. Wydaje się to kuriozalne, ale tak jest w rzeczywistości. Sprawdziłem to na własnej skórze – po około 10 zmianach form płatności Zoom zablokował mi funkcję opłacenia planu i polecił kontakt z pomocą techniczną. Po takiej blokadzie trzeba prosić o pomoc techników lub odczekać około 1-2 dni.

 

 

 

 

Spodobał Ci się ten wpis? Podaj dalej!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on twitter
Share on facebook

Najłatwiejszy sposób
na ciekawą

transmisję online

Jak zrobić live na Facebook?

Chcesz wiedzieć jak srobić live stream na Facebook? Zastanawiasz się jak zrobić transmisję bez użycia zewnętrznego oprogramowania? Pokażę jak użyć Facebook live producer krok po kroku.

W CZYM MOŻEMY POMÓC?

Organizujesz szkolenie, webinar lub konferencję? Chcesz zrobić live streaming na Facebook lub Youtube? Sprawdź jak możemy Ci pomóc z transmisją eventu!

Świetne zdjęcie może powiedzieć więcej niż 1000 słów. Szukasz fotografa? Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić.

streamingowy newsletter

wszystko o transmisjach online. W jednym miejscu!