Transmisja on-line z domu

Jeśli planujesz prowadzenie streamingu z domu lub biura. Z powodu koronawirusa lub z innej przyczyny. Niezależnie czy planujesz prosty steraming lub webinar. Poniżej znajdzie 7 prostych rad, które pomogą Ci w zrobieniu świetnej transmisji!

Scenariusz!
Zaplanuj co i jak chcesz powiedzieć.

To najważniejszy element przygotowań. Pomyśl o swoim streamingu jak o programie w telewizji. Dobrze wiesz, że nie ma programu, który nie posiada scenariusza. Ty też musisz go mieć! Zastanów się o czym chcesz mówić, co i kiedy chcesz powiedzieć. Możesz rozpisać wszystko w punktach na dużej kartce i mieć ją pod ręką. Tak na wszelki wypadek.

Ogarnij miejsce nagrywania.

Miejsce musimy być po prostu dobre. Myśl trochę jak filmowiec. Stan z telefonem skierowanym w swoją stronę, spójrz na wyświetlacz i zobacz co widać w tle. Szczególnie sprawdzaj:

  1. Czy nic nie wystaje Ci z głowy.
  2. Czy w tle nie ma brudnych ubrań itp. ?
  3. Czy nie masz bałaganu za sobą

Najlepsze tło, to kawałek ściany!

Dobry streaming to dobre światło. Najlepiej stanąć blisko lub wręcz przodem do okna. Upewnij się również, że nic w tle nie buczy, piszczy, skrzeczy. Te dźwięki będzie na 100% słychać podczas nagrania. Dlatego lepiej wyłączyć wszystko zawczasu.

Ogarnij sprzęt.

  1. Upewnij się, że telefon ma naładowaną baterie. Jeśli planujesz dłuższy stream, podłącz ładowarkę.
  2. Sprawdź czy zasięg w telefonie wskazuje LTE. Jeśli nie, to znajdź miejsce z lepszym zasięgiem.
  3. Telefon ustaw nieruchomo na wprost siebie. Nie z dołu, nie z góry. Na wprost!
  4. Podłącz zewnętrzny mikrofon (jeśli go posiadasz). W ten sposób na pewno poprawisz audio.
  5. Jeszcze raz sprawdź kadr i światło.

Jeśli wszystko jest ok, to czas na kolejny punkt.

Ogarnij siebie

Strój, niech będzie adekwatny do nagrania. Jeśli prowadzić serwis parentingowy, to nie koniecznie wypada wystąpić w koszuli z okładką płyty Cannibal Corpse ?

Zrób rozgrzewkę. To jest mega ważne, wykonaj serię ćwiczeń buzi i języka. Poruszanie językiem na różne strony, dziwne miny, rozciąganie. Masowanie policzków i szyi. W ten sposób rozgrzejesz mięśnie twarzy. Pomoże Ci to w poprawnej dykcji. Jest to mega ważne jeśli planujesz dłuższe nagranie.

Znajdź dogodną dla siebie pozycję: stój lub siedź. Jak już wybierzesz jedną, to się tego trzymaj.

No to zaczynamy

Pierwsze słowa są mega ważne. Przygotuj w głowie pierwsze zdanie lub dwa. Upewnij się co chcesz powiedzieć. Bądź pewny siebie. Staraj się mówić do odbiorców ekspresyjnie, czasem nawet za bardzo ekspresyjnie. Kamera lubi odcinać emocje w wypowiedzi. Czyli mówimy, głośniej, więcej życia i dynamiczniej!

 

Spodobał Ci się ten wpis? Podaj dalej!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on twitter
Share on facebook

Najłatwiejszy sposób
na ciekawą

transmisję online

Jak zrobić live na Facebook?

Chcesz wiedzieć jak srobić live stream na Facebook? Zastanawiasz się jak zrobić transmisję bez użycia zewnętrznego oprogramowania? Pokażę jak użyć Facebook live producer krok po kroku.

W CZYM MOŻEMY POMÓC?

Organizujesz szkolenie, webinar lub konferencję? Chcesz zrobić live streaming na Facebook lub Youtube? Sprawdź jak możemy Ci pomóc z transmisją eventu!

Świetne zdjęcie może powiedzieć więcej niż 1000 słów. Szukasz fotografa? Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić.

streamingowy newsletter

wszystko o transmisjach online. W jednym miejscu!