Transmisja on-line z domu

Jeśli planujesz prowadzenie streamingu z domu lub biura. Z powodu koronawirusa lub z innej przyczyny. Niezależnie czy planujesz prosty steraming lub webinar. Poniżej znajdzie 7 prostych rad, które pomogą Ci w zrobieniu świetnej transmisji!

Scenariusz!
Zaplanuj co i jak chcesz powiedzieć.

To najważniejszy element przygotowań. Pomyśl o swoim streamingu jak o programie w telewizji. Dobrze wiesz, że nie ma programu, który nie posiada scenariusza. Ty też musisz go mieć! Zastanów się o czym chcesz mówić, co i kiedy chcesz powiedzieć. Możesz rozpisać wszystko w punktach na dużej kartce i mieć ją pod ręką. Tak na wszelki wypadek.

Ogarnij miejsce nagrywania.

Miejsce musimy być po prostu dobre. Myśl trochę jak filmowiec. Stan z telefonem skierowanym w swoją stronę, spójrz na wyświetlacz i zobacz co widać w tle. Szczególnie sprawdzaj:

  1. Czy nic nie wystaje Ci z głowy.
  2. Czy w tle nie ma brudnych ubrań itp. ?
  3. Czy nie masz bałaganu za sobą

Najlepsze tło, to kawałek ściany!

Dobry streaming to dobre światło. Najlepiej stanąć blisko lub wręcz przodem do okna. Upewnij się również, że nic w tle nie buczy, piszczy, skrzeczy. Te dźwięki będzie na 100% słychać podczas nagrania. Dlatego lepiej wyłączyć wszystko zawczasu.

Ogarnij sprzęt.

  1. Upewnij się, że telefon ma naładowaną baterie. Jeśli planujesz dłuższy stream, podłącz ładowarkę.
  2. Sprawdź czy zasięg w telefonie wskazuje LTE. Jeśli nie, to znajdź miejsce z lepszym zasięgiem.
  3. Telefon ustaw nieruchomo na wprost siebie. Nie z dołu, nie z góry. Na wprost!
  4. Podłącz zewnętrzny mikrofon (jeśli go posiadasz). W ten sposób na pewno poprawisz audio.
  5. Jeszcze raz sprawdź kadr i światło.

Jeśli wszystko jest ok, to czas na kolejny punkt.

Ogarnij siebie

Strój, niech będzie adekwatny do nagrania. Jeśli prowadzić serwis parentingowy, to nie koniecznie wypada wystąpić w koszuli z okładką płyty Cannibal Corpse ?

Zrób rozgrzewkę. To jest mega ważne, wykonaj serię ćwiczeń buzi i języka. Poruszanie językiem na różne strony, dziwne miny, rozciąganie. Masowanie policzków i szyi. W ten sposób rozgrzejesz mięśnie twarzy. Pomoże Ci to w poprawnej dykcji. Jest to mega ważne jeśli planujesz dłuższe nagranie.

Znajdź dogodną dla siebie pozycję: stój lub siedź. Jak już wybierzesz jedną, to się tego trzymaj.

No to zaczynamy

Pierwsze słowa są mega ważne. Przygotuj w głowie pierwsze zdanie lub dwa. Upewnij się co chcesz powiedzieć. Bądź pewny siebie. Staraj się mówić do odbiorców ekspresyjnie, czasem nawet za bardzo ekspresyjnie. Kamera lubi odcinać emocje w wypowiedzi. Czyli mówimy, głośniej, więcej życia i dynamiczniej!

 

Spodobał Ci się ten wpis? Podaj dalej!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on twitter
Share on facebook

Najłatwiejszy sposób
na ciekawą

transmisję online

Filmy dokumentalne o fotografii i filmie na Netflixie

Wiedzy i inspiracji na temat fotografii z powodzeniem możemy szukać w dokumentalnych filmach, dostępnych na Netflixie. Dokumentalne produkcje filmowe nierzadko przedstawiają zagadnienia fotograficzne z zupełnie niespodziewanej, zaskakującej strony, która może pomóc odmienić sposób pracy z obiektywem.

Zoom – jak dodać napisy na żywo?

Zoom, wśród wielu swoich ciekawych funkcji ma też kilka, które służą ułatwieniu komunikacji. Umożliwia na przykład odbiór filmu przez osoby niesłyszące lub niedosłyszące w dwojaki sposób – tłumacząc na język migowy lub wyświetlając napisy na żywo.

W CZYM MOŻEMY POMÓC?

Organizujesz szkolenie, webinar lub konferencję? Chcesz zrobić live streaming na Facebook lub Youtube? Sprawdź jak możemy Ci pomóc z transmisją eventu!

Świetne zdjęcie może powiedzieć więcej niż 1000 słów. Szukasz fotografa? Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić.

streamingowy newsletter

wszystko o transmisjach online. W jednym miejscu!